• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Vajina Temizliği Konusunda Bilmeniz Gerekenler

Vajina Temizliği Konusunda Bilmeniz Gerekenler

Vajina gerçekten temizliğine oldukça fazla özen gösterilmesi gereken bir bölge olup bu yazımızda Vajina Temizliği Konusunda Bilmeniz Gerekenler hakkında bilgiler paylaşacağız. Öncelikle vajinanın sisizn tahmin ettiğinizden çok daha akıllı olduğunu unutmamalısınız. Vajinanın iç kısmının kendi kendisini temizleme özelliği kadınlar tarafından pek bilinmemektedir. Laktobasiller vajinanın iç bölgesinde milyonlarca adette bulunmakta ve vajinanın içinin kusursuz bir temizliğe […]

Vajina gerçekten temizliğine oldukça fazla özen gösterilmesi gereken bir bölge olup bu yazımızda Vajina Temizliği Konusunda Bilmeniz Gerekenler hakkında bilgiler paylaşacağız. Öncelikle vajinanın sisizn tahmin ettiğinizden çok daha akıllı olduğunu unutmamalısınız. Vajinanın iç kısmının kendi kendisini temizleme özelliği kadınlar tarafından pek bilinmemektedir. Laktobasiller vajinanın iç bölgesinde milyonlarca adette bulunmakta ve vajinanın içinin kusursuz bir temizliğe ulaşabilmesi açısından tabir-i caizse çırpınmaktadırlar. Vajinanın iç kısmı kendisini bu şekilde temizlerken dış kısmın mutlaka kişinin kendisi tarafından temizlenmesi gerekmektedir. Vajina temizliği konusunda dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi vajinanın her zaman önden arkaya doğru silinmesinin gerekliliğidir. Bu başlangıç aşamasında zor gelse de zaman içerisinde alışkanlık kazanılacaktır.

Vajina Temizliği Önerileri

Vajina temizliği konusunda sabundan yararlanmak isterseniz dikkat etmeniz gereken husus katkı maddesi en az olan doğal sabunların tercih edilmesinin gerekliliğidir. Kadınların vajina temizliği konusunda yaptıkları hataların başında duş jeli gibi kokulu ürünlerin tercih edilmesi gelmektedir. Fakat duş jeli gibi kokulu ürünlerin vajina temizliğinde kullanılması zaten hassas olan vulva derisinin tahriş olmasına neden olabilir. Güzel kokması için kullandığınız ürünler bu bölgenin tahriş olmasına, kızarmasına neden olabilmektedir. Saatlerce küvet içerisinde kalmanın vajina temizliğine faydasının olduğunu düşünenler de yanılıyorlar. Saatlerce bir küvetin içerisinde kalmak ve bu küvetin içerisinde kimyasalların karıştığı suyun bulunması temizlik konusunda fayda sağlamayacağı gibi vajinanın doğal yapısının bozulmasına da neden olacaktır.

Vajina temizliği konusunda buharın etkilerinden faydalanmak isteyen ve bu sayede onu parlatarak ışıl ışıl olacağını düşünen kadın sayısı da bir hayli fazladır. Fakat buharla vajina temizliğinin tehlikeli sonuçlar doğurabileceğini kesinlikle unutmamalısınız. Yazımızın başında belirttiğimiz ve milyonlarcası vajinanın iç kısmının temizliği için çırpınan laktobasiller buhar uygulaması nedeniyle ölebilirler. Buhar vasıtasıyla dışını temizlemek isterken içinin temizliğinden olabilirsiniz. Vajinanın kuru tutulması sağlığı açısından oldukça önemli olup duştan sonra uzun süre ıslak havluyla oturmamalu, ıslak mayo ile uzun süre vakit geçirmemelisiniz. Kadınların vajina sağlığı konusunda yanlış yaptıkları noktalardan birisi de her kaşıntıyı mantar olarak nitelendirmeleridir. Unutulmaması gereken nokta kaşıntıya neden olabilecek bir sürü etmenin olduğudur. Kullanılan kimyasal miktarlarının azaltılması, aşırı alkol ve şeker kullanımı, antibiyotik kullanımı mantara sebep olabileceğinden geçmemesi halinde mutlaka jinekoloğa gözükülmelidir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Kulak Çınlaması Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavisi - Kadın Gündemi: […] Kulak Çınlaması Nedenleri , Tedavisi Ve Hikayesi […]
2017-04-22 15:59:03
2017-03-03 17:37:27
2017-02-22 09:52:56