• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Vajina Daraltma Operasyonu

Vajina Daraltma Operasyonu

Aşırı kilo alma, yaşlılık, kabızlık sorunu, doğum sonrası ya da kas yıpranmaları nedeniyle vajina gevşemesi ve esnemesi görülebilmektedir. Gevşeyen ve gücü azalan vajina kaslarının darlığı azalır ve kontrol edilmesi güçleşir. İç ve dış vajina çeperleride genişler ve perineum kasları iyice zayıflar. Tüm bu şartlar altında vajina eski fiziki durumunu kaybeder ve işlevi de bu problemden […]

Aşırı kilo alma, yaşlılık, kabızlık sorunu, doğum sonrası ya da kas yıpranmaları nedeniyle vajina gevşemesi ve esnemesi görülebilmektedir. Gevşeyen ve gücü azalan vajina kaslarının darlığı azalır ve kontrol edilmesi güçleşir. İç ve dış vajina çeperleride genişler ve perineum kasları iyice zayıflar. Tüm bu şartlar altında vajina eski fiziki durumunu kaybeder ve işlevi de bu problemden etkilenir. Cinsel yaşam kalitesinin azalmasına neden olan bu sorun bazı durumlarda ne yazık ki çiftler arasında istenmeyen durumların yaşanmasına sebebiyet verebilir. Böyle bir tablo ile karşı kaşıya kalındığında tıpta vajina daraltma operasyonu yapılan estetik uygulamaları akla gelmektedir.

Yapılan bilimsel açıklamalara göre cinsel tatmine sürtünme yoluyla ulaşılmaktadır. Cinsel ilişki sırasında eşlerin birbirlerinin cinsel organlarına temasında sürtünmeden aldıkları haz ile uyarılma ve sonucunda boşalma eylemi gerçekleşir. Yukarıda bahsedilen işlev bozukluğu cinsel birleşme sırasında yaşanan sürtünme eyleminin tam olarak gerçekleşmesine olanak vermez. Hastalarda hem cinsel birleşmede tatmin olamama hem de gözle görülen estetik bozukluk rahatsızlık oluşturduğu için şikayetler ortaya çıkmaya başlar.

Uzmanlar tarafından yapılan vajina daraltma operasyonları sayesinde vajinanın kas yapısı kuvvetlendirilir ve kaybettiği kontrolü tekrar geri kazanması sağlanmış olur. İç ve dış vajina çeperleri de daraltılacağı için sürtünme daha fazla hissedilecek ve pelvik tabanda daha kuvvetli olmuş olacaktır. Kadınlarda cinsel hazzın alınamamasına neden olan sorunların çözümü için uygulanabilecek vajina daraltma operasyonu ve dışında birçok yöntem bulunmaktadır. Öncelikle başvuruda bulunan kişilerin muayenesi yapılarak durum hakkında doğru teşhis yapılması ve ona uygun olan doğru yönteme karar verilmesi gerekecektir. Vajinal estetik kazanan kadınlarda ruh halinin daha iyi bir hale geldiği ve kişilerin özgüvenlerini tekrar kazandıkları görülmektedir.

Vajina Daraltma Operasyonu Nasıl Yapılır?

Vajinal daraltma işlemi yukarıda da belirttiğimiz bazı sorunlar nedeniyle gevşemiş ve esnekliği kaybolmuş vajinanın eski haline ve ya daha sağlıklı ve gergin bir hale getirilmesi amacıyla yapılmaktadır.

İşlemin yapılışı vajinal kanalın daraltılması şeklinde gerçekleştirilir. Yapılan operasyonda eriyen dikiş kullanılması uygulama sonrası estetiğin korunması içinde önemlidir. Vajina daraltma operasyonundan sonra bir miktar adet kanaması şeklinde bir kanama gerçekleşir. Yapılan bu cerrahi uygulamaya alternatif olarak bazı tıbbi ve psikolojik terapiler yapılabilir, kegel egzersizi önerilebilir. İdrar tutamama gibi sorunlarda varsa bu operasyon sırasında mesane kaldırma işleminin de yapılması mümkün olmaktadır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Kulak Çınlaması Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavisi - Kadın Gündemi: […] Kulak Çınlaması Nedenleri , Tedavisi Ve Hikayesi […]
2017-04-22 15:59:03
2017-03-03 17:37:27
2017-02-22 09:52:56