• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kış Düğünü Yapanlara Tavsiyeler

Kış Düğünü Yapanlara Tavsiyeler

Düğünlerin geneli yaz aylarında gerçekleştiriliyor olsa da kış düğünleri de günümüzde azımsanmayacak miktarlarda gerçekleştirilmektedir. Fakat kış düğünleri için bazı dikkat edilmesi gereken noktalarla daha eğlenceli bir hale getirilmeleri gerektiği için bu yazımızda Kış Düğünü Yapanlara Tavsiyeler hakkında bilgiler paylaşacağız. Çiftlerin hayatlarındaki en önemli günlerden birisi olan düğün gününün planlanması oldukça önemlidir. Düğünün menüsü, davetiyesi, konsepti, aydınlatacak ışık […]

Düğünlerin geneli yaz aylarında gerçekleştiriliyor olsa da kış düğünleri de günümüzde azımsanmayacak miktarlarda gerçekleştirilmektedir. Fakat kış düğünleri için bazı dikkat edilmesi gereken noktalarla daha eğlenceli bir hale getirilmeleri gerektiği için bu yazımızda Kış Düğünü Yapanlara Tavsiyeler hakkında bilgiler paylaşacağız. Çiftlerin hayatlarındaki en önemli günlerden birisi olan düğün gününün planlanması oldukça önemlidir. Düğünün menüsü, davetiyesi, konsepti, aydınlatacak ışık düzeni ve dekorun rengi dahi önemle ele alınmalıdır. Düğünlerin kışın olması ise bu sorumlulukların neredeyse 2 katına çıkmasına neden olmaktadır. Soğuk havaya rağmen misafirlerin içinin ısıtılması oldukça önemlidir. Öncelikle hayalinizdeki düğünü gerçekleştirmek için planlamaya gerektiği kadar vakit harcamanız gerekiyor.

Kış Düğünlerine Hazırlık

  • Kış aylarının trafikleri yaz aylarına göre oldukça farklıdır. Sert hava koşullarında insanların kendi özel araçlarıyla veya toplu taşıma araçlarıyla kolay ulaşabilecekleri alanları tercih etmeniz gerekmektedir. Kışın düğün yapacakların dikkat etmeleri gereken noktalardan birisi de otopark açısından uygun düğün salonlarının tercihinin oldukça önemli olmasıdır.
  • Düğün yapılacak yerin belirlenmesinin ardından sırada tema seçimi gelmektedir. Kültürel, modern veya geleneksel temalardan birini tercih edebileceğiniz gibi tamamen bunlardan ayrı bir alana da yönelebilirsiniz. Uzmanlar kış düğünlerinde dışarıdaki soğuk havanın önüne geçebilecek sıcak ortamın içeride oluşturulabilmesinin doğal ve sade trendiyle elde edilebileceğini vurgulamaktadır. Düğün teması bir bütün olarak düşünülmeli gelinin makyajı,g elini çiçeği dahi bu tema içinde hesap edilmelidir.
  • Yaz düğünlerine göre kış düğünlerinde sunumlar ve menüler de oldukça önemlidir. Kış düğünlerinin vazgeçilmezlerinden olan sıcak tatlılar doğru bir tercih olabilirken ana yemek olarak beyaz et veya balık yerine ekonomik olarak zorlamayacak ise kırmızı et tercih edilmelidir. Davetlilerin içlerinin ısıtılması adına kahve ve çay ikramının yapılacağı ayrı bir alan da hizmet veriyor olmalıdır. Kış aylarında daha da önemli bir hal alan düğün menülerinin başlangıç, ana yemek ve düğün pastasından oluşan en az 3 aşamayı içermesi gerekmektedir. Menülerin belirlenmesinde glütene alerjisi olanları, veganların ve vejetaryenlerin de dikkate alınması önemli bir ayrıntıdır.
  • Yaz düğünlerinde mekanlarda vestiyer olup olmaması önemsizken kış düğünlerinde vestiyer önemli bir detay halini almaktadır. Geniş bir vestiyer alanına sahip düğün mekanlarının tercih edilmesi konukların girişte uzun kuyruklarda zaman harcamasının önüne geçtiği gibi çıkışta yaşanabilecek karışıklıklara bağlı oluşabilecek tatsızlıkların da önüne geçecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Kulak Çınlaması Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavisi - Kadın Gündemi: […] Kulak Çınlaması Nedenleri , Tedavisi Ve Hikayesi […]
2017-04-22 15:59:03
2017-03-03 17:37:27
2017-02-22 09:52:56