• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sağlığa Zarar Vermeden Diyet Nasıl Yapılır?

Sağlığa Zarar Vermeden Diyet Nasıl Yapılır?

Sağlığa Zarar Vermeden Diyet Nasıl Yapılır?   Objektif bakış açısı dâhilinde insan, hücre yığınıdır. Niteliğimizi asıl kazandıran şey ise psikolojimizdir. Dolayısıyla insan ne yerse o’dur sözü, şu anda yakıştığı yerdedir. Diyete başlamadan önce ruhsal anlamda hazır olmalıyız. İnanarak çıktığınız bu yolda, gündelik alışkanlıklarınızı iyimserlikle birlikte değiştirmeye artık hazırsınız! ‘sağlığa zarar vermeden diyet nasıl yapılır?‘ Sorusundan […]

Sağlığa Zarar Vermeden Diyet Nasıl Yapılır?

 

Objektif bakış açısı dâhilinde insan, hücre yığınıdır. Niteliğimizi asıl kazandıran şey ise psikolojimizdir. Dolayısıyla insan ne yerse o’dur sözü, şu anda yakıştığı yerdedir.

Diyete başlamadan önce ruhsal anlamda hazır olmalıyız. İnanarak çıktığınız bu yolda, gündelik alışkanlıklarınızı iyimserlikle birlikte değiştirmeye artık hazırsınız! ‘sağlığa zarar vermeden diyet nasıl yapılır?‘ Sorusundan önce, sağlıksız diyetin ne olduğunu irdeleyelim. Gecenin ilerleyen saatlerine dek bilgisayarınızın başında sabit pozisyonda ve uykusuz biçimde oturursunuz. Niyetiniz diyetinize sadık kalmak ve kilolarınızdan kurtulmak. Gecenin sonlarına doğru yatağınıza uzanıp uykuya daldınız. Sabahın öğle vakitlerinde ise uyuşuk bir hisle uyandınız. Kahvaltı yapmadınız, çünkü siz diyettesiniz (!)

 

 Doğru Bilinen En Yanlış Şey!

 

Hiçbir şey yemeden ve içmeden siz, ancak kendinize kötülük etmiş olursunuz. Diyetteki ana etmen elbette ‘metabolizma’ diye bahsedilen vücut sistemimizin yakım-yıkım belirleyicisidir. Gündelik hayatımızda ne yaparsak yapalım, bütün faaliyetlerimizin performansı metabolizmanıza dayalıdır.

Özellikle uykudan kalktığınızda hiçbir gıda, sıvı tüketmemek gibi inanışa sahip olmayın.

 

 Sağlığa zarar vermeden diyet nasıl yapılır?

 

Hedefinizi belirleyip kararınızı vermenizin ardından, saatler geç vakti bulmadan uyuyunuz. Dolayısıyla sabah geç saatlerde değil, kendinizi zinde hissedebilecek güz aydınlığına merhaba diyebileceksiniz. Kahvaltınıza başlamadan evvel bir-iki bardak kadar ılık su tüketiniz. Çünkü metabolizmanızı ateşlemek için yakıta ihtiyacınız var. İçtiğiniz suyun üzerine hemen kahvaltı etmeyecek ve ayrıca psikolojik anlamda kendinizi mutlu hissedebilmeniz adına kısa bir yürüyüş yapınız.

 

Evinize adım attığınızda, artık siz sağlığa bir adım daha yaklaşmış bir birey niteliği kazanmış oldunuz. Kahvaltınızı sebze ağırlıklı hazırlayın. Karbonhidrat barındıran (ekmek, unlu mamuller) besinleri ise azaltarak kesin. Asla aç kalmayın, öğün adetlerinizi artırın ancak besin miktarı az olma kaidesiyle. Su tüketimini bol tutmanı yanı sıra, acı biber ve baharatlar tüketmek, metabolizmanızı tavan seviyelere ulaştırabilecek başlıca ögelerdir! Unutmayın, siz mutluluğu seçtiniz!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Kulak Çınlaması Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavisi - Kadın Gündemi: […] Kulak Çınlaması Nedenleri , Tedavisi Ve Hikayesi […]
2017-04-22 15:59:03
2017-03-03 17:37:27
2017-02-22 09:52:56