• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ne Kadar Sürede Zayıflamak Doğrudur?

Ne Kadar Sürede Zayıflamak Doğrudur?

Ne Kadar Sürede Zayıflamak Doğrudur?   Birçok insan kilo vermeyi istemiştir. Bazıları sağlıklı ve düzenli bir şekilde beslenerek istedikleri forma ulaşmışlardır. Bu insanlar sabırlıdırlar ve amaçlarını göz önünden ayırmayarak hareket etmişlerdir. Günlük su ihtiyaçlarını düzenli oranda karşılamış, besinlerini öğününde tüketmiş ve hareketli yaşam tarzını benimsemiş insanlardır. Onlar kilo vermenin tadını hiçbir çikolataya değişmezler. Kilo verince […]

Ne Kadar Sürede Zayıflamak Doğrudur?

 

Birçok insan kilo vermeyi istemiştir. Bazıları sağlıklı ve düzenli bir şekilde beslenerek istedikleri forma ulaşmışlardır. Bu insanlar sabırlıdırlar ve amaçlarını göz önünden ayırmayarak hareket etmişlerdir. Günlük su ihtiyaçlarını düzenli oranda karşılamış, besinlerini öğününde tüketmiş ve hareketli yaşam tarzını benimsemiş insanlardır. Onlar kilo vermenin tadını hiçbir çikolataya değişmezler. Kilo verince aynada gördükleri görüntü ise onlara enfes bir pasta hediye etmiş olur.

 

Bazı insanlar ise kilo vermeyi çok isteseler de bir türlü amaçlarına ulaşamazlar. Çünkü onlar hedeflerini net olarak belirleyememişlerdir. Kısa yoldan kilo vermek isterler. ” ne kadar sürede zayıflamak doğrudur? ” sorusuna net bir cevap verilmemeli. Genelde aradıkları şey ”bir ayda on kilo verme, nasıl hızlı kilo verilir, çikolata yiyerek kilo vermek istiyorum” tarzında dışarıdan bakınca komik görünen ama aslında onlar tarafından ciddi ve istenilen şeylerdir.

 

Kilo vermeyi iki ay, üç ay gibi zaman dilimlerine sığdırmak yerine yaşam biçimi olarak görmek bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Günlük su tüketimi, yapılan fiziksel hareketler insanı hem bedenen hem de ruhen canlı ve dinç tutacaktır. Diyeti yapmak için pazartesiyi bekleme sorunu ve aklınızda o diyet düşüncesi ortadan kalkacak. Olayı diyet yapma olarak değil de sağlıklı yaşama olarak ele aldığınızda çok güzel sonuçlar doğuracaktır. Aksi takdirde kilo verme uğruna girdiğiniz yanlış yöntemler başta sizi ve çevrenizde sizi sevenleri de bir hayli üzecektir.

 

Sağlıklı beslenmek yaşam biçiminiz olduğu zaman yüzünüzdeki tebessüm eksilmeyecektir. Kendinizi kendiniz olduğunuz için sevin. Aynaya baktığınızda ağlamak yerine ”çok güzel birisi olduğunuzu söyleyin”. Kilolu olmanın bir kader değil aksine sizin elinizde ve sizin şekil verebileceğiniz bir olay olduğunu düşünün.

 

Her şeyden önemlisi sağlıklı olmak sizin de hakkınız ve bu amaca ulaşmak için bir yol çizin ve o yolda istikrarlı bir şekilde ilerleyin. Ümitsizliğe kapıldığınızda ise gelecek günlerin daha güzel olduğunu düşünün. Ayrıca şunu da unutmayın ki inanmak, başarmanın yarısıdır. İnanmadığınız bir yolda fazla yürüyemezsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Kulak Çınlaması Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavisi - Kadın Gündemi: […] Kulak Çınlaması Nedenleri , Tedavisi Ve Hikayesi […]
2017-04-22 15:59:03
2017-03-03 17:37:27
2017-02-22 09:52:56