• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Limon Suyuyla Saça Meç Yapmak

Limon Suyuyla Saça Meç Yapmak

Daha önceki birçok yazımızda limonun açıcı etkisinden sizlere bahsetmiştik. Limonun bu özelliği aslında saç rengini açmak için uzun yıllardır kullanılmaktadır. Yaz aylarında limon suyunu saçlarınıza sürüp güneşe çıktığınızda saç tonunuzun açıldığını görebilirsiniz. Elbette tüm saçınıza uygulamak yerine limon suyuyla saçınıza meç görüntüsü de verebilirsiniz. Bunun için sizlere limon suyuyla meç nasıl yapılır, nasıl uygulanır bunlardan […]

Daha önceki birçok yazımızda limonun açıcı etkisinden sizlere bahsetmiştik. Limonun bu özelliği aslında saç rengini açmak için uzun yıllardır kullanılmaktadır. Yaz aylarında limon suyunu saçlarınıza sürüp güneşe çıktığınızda saç tonunuzun açıldığını görebilirsiniz. Elbette tüm saçınıza uygulamak yerine limon suyuyla saçınıza meç görüntüsü de verebilirsiniz. Bunun için sizlere limon suyuyla meç nasıl yapılır, nasıl uygulanır bunlardan limon suyuyla saça meç yapmak başlığıyla hazırladığımız yazımızda bahsetmek istedik. Gelin bu kolay ve etkili yönteme birlikte göz atalım.

Limonun Açıcı Özelliği

İçeriğinde bulunan asitler sayesinde güçlü bir ağartma özelliğine sahip olan limon, yaz aylarında saçlarınıza suyunu sürüp güneşe çıktığınız takdirde bu özelliğini ortaya çıkararak saçını sarıya yakın bir renkte açacaktır. Elbette bu uygulamayı yaparken oldukça temkinli olmakta fayda var. Limonun içinde bulunan asitler açma özelliği gösterirken bir yandan saçlarınızı kurutacaktır. Bu yüzden uygulama sonrasında mutlaka nemlendirme özelliği olan bir şampuanla saçınızı yıkamalı ve sonrasında bakım kremi ile onarım yapmalısınız. Dilerseniz tüm saçınızın rengini açmak yerine belli bölümlere limon suyu sürerek saçınıza doğal meç görüntüsü de verebilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz ve bilmeniz gereken noktaları sizler için sıraladık.

  1. Saç renginizi açmak için kullanacağınız limon suyunun mutlaka taze sıkılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Dışarıda hazır satılan konsantre limon suları bu yöntem için uygun olmayacaktır. En doğru yol evinizde limon suyu sıkmaktır.
  2. Limon suyunun saçınızı açacağı ton tamamen sizin asıl saç renginize bağlıdır. Şayet koyu tonlarda bir saç rengine sahipseniz ve sarıya yakın bir renk olmasını istiyorsanız mutlaka en az 1 ya da 1,5 saat arası saçlarınızı limon suyuyla bekletmeniz gerekmektedir. İstediğiniz tona ulaştığınızda saçınızı yıkayabilirsiniz.
  3. Limon suyu ile açtığınız saç rengi yaklaşık 1 ay kadar rengini muhafaza edecektir.
  4. En başta uyarmış olduğumuz gibi limon içinde bulunan asitler saçınızı bir yandan açarken bir yandan da kurutacaktır. Bu yüzden saçınızı açtıktan sonra mutlaka nemlendirmeniz gerekmektedir. Şayet saç açma işlemini plajda iken yaptıysanız, 1 saat sonra saçınızı su ile durulayıp saçınıza bebe yağı sürmenizi tavsiye edebiliriz. Bu yöntemi kullanmak istemeyenler saçlarını şampuanla yıkadıktan sonra mutlaka bakım kremi kullanmalıdırlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Kulak Çınlaması Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavisi - Kadın Gündemi: […] Kulak Çınlaması Nedenleri , Tedavisi Ve Hikayesi […]
2017-04-22 15:59:03
2017-03-03 17:37:27
2017-02-22 09:52:56