• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İstenmeyen Tüyler İçin Doğal Yöntemler

İstenmeyen Tüyler İçin Doğal Yöntemler

İstenmeyen Tüyler İçin Doğal Yöntemler   Erkeklerin ve bayanların özellikle sorunlarından bir tanesi de istenmeyen tüylerdir. Bu tüyler bizi içgüdüsel olarak rahatsız eder, terlemeyi arttırır ve kendimizi kötü hissetmemizi sağlar. Günümüzde bu yöntemler çok çeşitte geliştirilmiştir. Tabi ki aralarında en doğal olanı şifalı bitkilerden elde edilen vücuda zarar vermeden kıl ve tüylerden kurtulma yöntemleridir. İstenmeyen […]

İstenmeyen Tüyler İçin Doğal Yöntemler

 

Erkeklerin ve bayanların özellikle sorunlarından bir tanesi de istenmeyen tüylerdir. Bu tüyler bizi içgüdüsel olarak rahatsız eder, terlemeyi arttırır ve kendimizi kötü hissetmemizi sağlar. Günümüzde bu yöntemler çok çeşitte geliştirilmiştir. Tabi ki aralarında en doğal olanı şifalı bitkilerden elde edilen vücuda zarar vermeden kıl ve tüylerden kurtulma yöntemleridir. İstenmeyen tüyler için doğal yöntemler çok şekilde sıralanabilir.

 

Eskiden büyükler çocukları daha büyümeden malum yerlere karınca yumurtaları sürermiş bu doğal bir yöntemdir ve geri dönüşümü de kesindir. Başka yöntemlerden bahsetmek gerekirse bir adet kuru soğanı közde pişirerek sarımsak ve merhemle karıştırılıp istenmeyen bölgeye sürdüğümüzde istenilmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz. Fakat bu yöntemi bir hafta arayla denememiz gerekir.

 

Vücudumuzdaki istenilmeyen yöntemlerden doğal bir şekilde peeling yaparak da kurtulabiliriz. Bunun için; biraz zerdeçal tozu, beson unu bir miktar su ile karıştırılarak elde ettiğimiz karışımı özel bölgeye ovarak uyguladığımız da ve sonunda suyla duruladığımızda istenmeyen tüylerden kurtulmuş olacağız.

 

Banyolarımızda kullandığınız ponza taşı da güzel bir tüy dökme yöntemi olarak da kullanılabilir. Ancak bunu alışkanlık hale getirmeniz gerekecektir. Bal, limon ve toz şekerini karıştırıp ısıtarak ağda kıvamına getirip istenmeyen bölgemize uyguladığımızda bir ağda bandı yardımıyla hızla çekerek istenmeyen tüylerden kolayca kurtulabiliriz. Ancak bu biraz acılı bir yöntem olsa da sizin için kesin çözüm olacaktır.

 

Yulaf ezmesi ve muz çok iyi arındırıcı ve temizleyici besinlerdir. Muz ve yulaf ezmesi cildinizdeki ölü hücreleri pul pul dökecek yumuşak ve temiz bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

 

Bu yöntemlere işkence gibi gözüken durumlar ortadan rahatça kalkabilmektedir. Bu yöntemlerle hem acısız, ağrısız, pürüzsüz bir cilde sahip olabilir hem de cildinize zarar verecek gereksiz epilasyon seanslarından yüksek maliyetli yöntemlerden kurtulmuş olursunuz. Geçici yöntemlerle cildinize zarar vereceğinize doğal yöntemlere cildinizin yapısını bozmadan bu yöntemlere başvurabilirsiniz

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Kulak Çınlaması Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavisi - Kadın Gündemi: […] Kulak Çınlaması Nedenleri , Tedavisi Ve Hikayesi […]
2017-04-22 15:59:03
2017-03-03 17:37:27
2017-02-22 09:52:56