• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hızlı Tırnak Uzatma Yolları

Hızlı Tırnak Uzatma Yolları

Hızlı Tırnak Uzatma Yolları   Tırnak uzaması bireylerin farkındalık yaratma amacı, aksesuar uyumu veya gitar çalmak gibi daha teknik amaçları doğrultusunda yaptıkları bir eylemdir. Cinsiyet söz konusu olduğunda tabii ki kadınlar tırnaklarını uzatmayı erkeklere göre daha çok tercih etmektedir. Toplumların değer yargılarına göre de tırnak uzatmak değişkenlik göstermektedir. Amaç ne olursa olsun, genellikle estetik kaygılarla […]

Hızlı Tırnak Uzatma Yolları

 

Tırnak uzaması bireylerin farkındalık yaratma amacı, aksesuar uyumu veya gitar çalmak gibi daha teknik amaçları doğrultusunda yaptıkları bir eylemdir. Cinsiyet söz konusu olduğunda tabii ki kadınlar tırnaklarını uzatmayı erkeklere göre daha çok tercih etmektedir. Toplumların değer yargılarına göre de tırnak uzatmak değişkenlik göstermektedir. Amaç ne olursa olsun, genellikle estetik kaygılarla yapılan bu işlem çoğu zaman titiz bakım gerektirmektedir. İnsan tırnakları, derinin dermis tabakasından köken alan, ancak deri kadar elastik olmayan yapısı sebebi ile kırılgan ve dış etkenlere karşı daha hassastır.

 

 Tırnak bakımı nasıl yapılır?

 

Tırnaklar, doğal olarak uzamaları ve bu uzunluklarını uzun bir süre için devam ettirebilmeleri için bir takım tırnak bakımı işlemlerinin düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Bu bakım işlemlerinin en başında tırnak kesme ve törpüleme işlemlerinin doğru bir şekilde ve azami özenle yapılması gelmektedir. Bu temel işlemler, tırnağın kesilmesi ve törpülenmesinde kare şeklinde veya üçgen şeklinde değil, oval bir şekilde ve hassasiyetle tırnağa uygulanmasını içerir. Törpüleme tırnak kenarlarından ortalara doğru yapılmalıdır. Böylece tırnak kırılmalarının önüne geçilebilmektedir.

 

Bilinenin aksine, çok fazla oje sürmek ve asetonu bolca kullanmak tırnakları kurutacağı ve hava almasına engel olacağı için tırnak beslenmesine ve uzamasına engel olmakta ve tırnakların solgun ve soyulmuş olarak görünmesine neden olmaktadır. Ev işlerinde veya meslek gereği olarak yapılan işlerde tırnakların çeşitli fiziksel ve kimyasal etkenlere maruz kalması söz konusu olmaktadır. Bu maruziyete de en az temel bakım işlemleri kadar önem göstermek gerekmektedir. En azından eldiven kullanımı ve besleyici el kremleri bu süreci olumlu yönde etkilemektedir. Yeterli ve dengeli beslenme, yeterli su tüketimi ve özellikle mantar hastalıklarından korunmak tırnak uzamasına katkıda bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Kulak Çınlaması Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavisi - Kadın Gündemi: […] Kulak Çınlaması Nedenleri , Tedavisi Ve Hikayesi […]
2017-04-22 15:59:03
2017-03-03 17:37:27
2017-02-22 09:52:56