• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hamilelikte Karın Ne Zaman Büyür ve Belli Olur ?

Hamilelikte Karın Ne Zaman Büyür ve Belli Olur ?

Hamilelikte Karın Ne Zaman Büyür ve Belli Olur? Hamile olduğumuzu öğrendiğimizde merak ettiğimiz konulardan biri de karnın ne zaman büyüyeceğidir. Karnın büyümesi anne adaylarını heyecanlandıran bir durumdur. Bebeğin büyüdüğü hissedilir ve dışarıdan bakanlar artık hamilelik olduğunu fark eder.  Hamilelikte Karın Ne Zaman Büyür? Anne adayının karnı çıplakken 16. haftadan itibaren karnı belli olmaya başlar. Dışarıdan […]

Hamilelikte Karın Ne Zaman Büyür ve Belli Olur?

Hamile olduğumuzu öğrendiğimizde merak ettiğimiz konulardan biri de karnın ne zaman büyüyeceğidir. Karnın büyümesi anne adaylarını heyecanlandıran bir durumdur. Bebeğin büyüdüğü hissedilir ve dışarıdan bakanlar artık hamilelik olduğunu fark eder. 

Hamilelikte Karın Ne Zaman Büyür?

Anne adayının karnı çıplakken 16. haftadan itibaren karnı belli olmaya başlar. Dışarıdan bakıldığında hamileliğin anlaşılması 20. haftayı bulur. Bu durum her anne adayında farklılık gösterir. Çünkü herkesin fiziksel özelliği farklıdır. Kimi anne adayı kilolu ve yağlı vücuda sahip olduğundan hamile olduğunun anlaşılması gecikirken,kimi anne adayında ise zayıf olduğundan daha erken olur.

Karnın Büyümesi Ne Kadar Önemli?

Bazı anne adayları karnının büyümesini gereksiz yere sorun haline getirirler. Zannedilir ki karın ne kadar büyük olursa bebek de bi’ o kadar kilolu olur. Karnın büyümesi ile bebeğin kilo alması her zaman doğru orantıda gitmez. Bazı zamanlar karnı büyük olan annelerin bebekleri küçük karınlı annelerin bebeklerinden zayıf doğabilmektedir. Etraftan karnınızın büyüklüğü ile ilgili yorum yaparak canınızı sıkanlar olabilir. Ama kafaya takmayın lütfen. Yapılan ultrason muayenesinde bebeğin kilosu zaten size bildirilen bir durumdur. 

Hamilelikte Göbek Deliğinin Düzleşmesi ve Dışarıya Doğru Çıkması

Hamilelikte göbek deliğinin düzleşmesi ya da dışarı doğru çıkması normal bir durumdur. Çünkü içinizde gittikçe büyüyen bir bebek var 🙂 Bebek büyüdükçe rahim de büyür ve karın içerisindeki basınç artar. Bu durum sonucunda göbek deliğinde farklılıklar ortaya çıkabilir. Ancak doğumdan sonra göbek deliği eski halini alır.

Göbek deliği aşırı derecede şişer ise fıtık şüphesi akıllara gelir. Bu durumda doktora muayene olmanız gerekir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Kulak Çınlaması Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavisi - Kadın Gündemi: […] Kulak Çınlaması Nedenleri , Tedavisi Ve Hikayesi […]
2017-04-22 15:59:03
2017-03-03 17:37:27
2017-02-22 09:52:56