• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Doğal Yollarla Göğüs Büyütme Yöntemleri

Doğal Yollarla Göğüs Büyütme Yöntemleri

Kadınlığın en önemli ve en dışa vuran sembolü kuşkusuzdur ki göğüslerdir. Hem cinsel anlamda karşı tarafta müthiş etki uyandıran hem de annelik görevinde olmazsa olmazlar arasında görülen göğüsler bazı kadınlarda oldukça iri ve göze çarpan halde olurken, bazı kadınlarda ufak ve belirsiz bir yapıda olabiliyor. Eğer sizde küçük göğüslere sahip ama daha büyük göğüslerin hayalini […]

Kadınlığın en önemli ve en dışa vuran sembolü kuşkusuzdur ki göğüslerdir. Hem cinsel anlamda karşı tarafta müthiş etki uyandıran hem de annelik görevinde olmazsa olmazlar arasında görülen göğüsler bazı kadınlarda oldukça iri ve göze çarpan halde olurken, bazı kadınlarda ufak ve belirsiz bir yapıda olabiliyor. Eğer sizde küçük göğüslere sahip ama daha büyük göğüslerin hayalini kuruyorsanız yazımızda verdiğimiz doğal yollarla göğüs büyütme yöntemleri hakkındaki bilgileri mutlaka okumalısınız.

 

Yapısı itibariyle göğüsler yağ dokusu, temel baz dokuları ve de sinirlerin birleşiminden oluşan bir vücut bölümüdür. Bu dokular ne kadar gelişmiş olursa göğüs boyutu da o ölçüde büyümüş olur. Normal şartlar altında göğüs büyümesinde en fazla etkiye sahip olan proestrojen ve östrojen hormonlarıdır. Göğüslerin boyutları direk olarak bu ki hormona bağlı olmakla beraber, beslen alışkanlıkları ve genetik faktörlerde etkili olmaktadır. Çoğunlukla gelişimi ergenlik döneminde oluşan göğüslerin sonradan ilerlemiş yaş gruplarında menopoz dönemlerinde, hamile bayanların gebelik dönemlerinde ya da her ay yaşanan regl dönemlerinde de büyüdüğü görülebilir.

 

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde özellikle estetik cerrahi alanının oldukça gelişmiş olmasına bağlı olarak göğüs boyutlarında değişiklik yapılabilmektedir. Göğüslerinin çok iri ya da şeklinin iyi olmadığı düşüncesinde olan kadınlar küçültme ve şekilde toparlama operasyonları geçirirken, küçük göğüs şikayeti olan kadınlarda bazı operasyonlar sayesinde göğüslerini büyütebilmektedirler. Operasyon dışında kullanılan bazı ilaçlar ya da kimyasal ve kozmetik ürünlerin desteğiyle de göğüs büyütmek mümkün. Ama tabi ki bunların hiç birinin doğal yöntemlerin yerini tutamayacağı ve her birinin kendi içerisinde ayrı riskler taşıdığı unutulmamalıdır.

 

Vereceğimiz doğal göğüs büyütme yöntemleri hakkında ki bilgiler yukarıda sayılan cerrahi operasyonlar ve ya kimyasal içerikli ürünler kadar hızlı bir sonuç vermese de sabır gösterip biraz zaman ayırabilirseniz hem sağlıklı hem de doğal ve kalıcı sonuçlar elde etmeniz mümkün olacaktır.

 

Masaj Etkisiyle Göğüs Büyütme

 

Dünyaca kabul görmüş en üst bilim ve araştırma merkezleri tarafından da kabul edilen masaj yöntemleri sayesinde göğüslerin büyüyüp gelişebildiği açıkça ifade edilebilmektedir. Doğru yapılan ve düzenli olarak tekrar edilen masaj hareketleri sayesinde istenilen dolgunlukta ve büyüklükte göğüslere sahip olunabilir. Yapılan bu masajlar temelde iki etkiye dayanmaktadır. Birinci etkiyle göğsü çevreleyen damarlarda kan akışı hızlanır ve artar, ikinci etkide ise artar kan basıncıyla bu bölgede bulunan dokular beslenerek güç kazanı. Bu şekilde göğüsler mevcut durumundan daha gelişmiş bir hal alır.

 

Masaj yapılırken herhangi bir krem ya da kimyasal içerikli ürün kullanılmasına gerek görülmemektedir. Ancak eğer istenirse hakiki zeytinyağı ve ya badem yağı gibi doğal ve zengin içerikli yağlar ile masaj yapılabilir ve istenilen etki daha da arttırılabilir. Masaj yoluyla göğüs büyütmek isteyenler aşağıda verilen masaj tekniklerini kullanabilirler.

 

 • İlk olarak önerilen masaja başlanmadan ellerin ısıtılmasıdır. Isınan ellerle yapılan masajda kan dolaşımı daha kolay hızlanır ve sağlanan fayda artar. Elleri ısıtmak için kullanılacak yağları ellerinize döküp birkaç dakika ovuşturmanız yeterli olacaktır.
 • Sonraki aşamaya geçildiğinde elleri iki göğüs arasında, yönleri iç kısma bakacak şekilde yerleştirip dairesel hareketlerle masaja başlayabilirsiniz.

 

 • Yapılan masaj her seansta 100-300 arası tekrarlanmalıdır ve daha fazlasına gerek duyulmaz. Bu masajın zamanlamasını da sabahları uyandığınız zaman ve ya gece yatmadan önce yapmanız dokuların gelişmesinde etkili olacaktır.

 

 • Masajın tekrarlanma sıklığı günde en fazla iki sefer olacak şekilde bir ve ya iki ay boyunca takip edilmelidir.

 

 • Ayrıca masaj yapıldıktan sonra istediğiniz şekle ve büyüklüğe uygun bir sutyen giyerek yatmanız halinde göğüslerde herhangi bir sarkma ve şekilde bozukluk meydana gelmeyecektir.

 

Egzersiz Yaparak Göğüs Büyütmek

 

Göğüs büyütmek adına yapılan egzersizlerin göğüs kaslarını geliştirecek etkide olması önemlidir. Bu sebeple tercih edilen egzersiz hareketleri bench pres, mekik ya da şınav benzeri hareketler olmalıdır. Bunların yanında sadece göğüs için olan hareketlerle kalmayıp kol ve omuz gelişimini destekleyen hareketlerle de destek verilmelidir.

 

Göğüs büyütmek için yapılan egzersizlerin etkili olabilmesi için sürekli yapılması ve düzenli bir şekilde tekrar edilmesi gerekmektedir. Bunun için günden en az yarım saatinizi buna ayırmanız tavsiye edilmekte. Ayrıca tercih edilen hareketlerin doğru yapılıyor olması da oldukça önemli. Eğer ne yapılacağından tam anlamıyla emin olunamıyorsa mutlaka bir uzmandan yardım alınması önerilmektedir.

 

Besin Takviyesiyle Göğüs Büyütmek

 

Yiyeceklerin bünyeye sağladığı katkı diğerleri ile kıyaslandığında daha etkilidir diyebiliriz. Bu sebeple yapılan araştırma sonuçları gösteriyor ki göğüs büyütme için yediğimiz besinlerden de faydalanmamız mümkün. Amaca ulaşılması için etkili olabilecek bazı besin önerileri şu şekilde sıralanmaktadır.

 

Hindiba kökü, yer alması, cüce palmiye özü…

 

Verilen bu besinler istenirse suyu kaynatılarak içilebileceği gibi istenirse kapsül şeklinde de satın alınıp kullanılabilir özelliktedir. Özellikle yer elmasının proestrojen hormonu üzerinde oldukça fazla etki sağladığı düşünüldüğünde tüketilmesinin sağlayacağı faydayı tahmin edebilirsiniz. Bu hormon desteği ile istenenden iki kat daha fazla büyüme sağlayacağı söylenmektedir.

 

Yukarıda sıralanan tüm yöntemler göğüs büyütme isteğiniz doğrultusunda size oldukça faydalı olacak ve etkisini kalıcı olarak uzun vadede görebileceğiniz yöntemlerdir. Ancak unutulmamalıdır ki her biri sabır ve istekli davranabilirseniz olumlu sonuçlar verecektir. Bu sebeple çalışmalarınızı yaparken motivasyonunuzu düşürmemden olumlu sonuç alınacağına inanarak hareket devam etmelisiniz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Kulak Çınlaması Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavisi - Kadın Gündemi: […] Kulak Çınlaması Nedenleri , Tedavisi Ve Hikayesi […]
2017-04-22 15:59:03
2017-03-03 17:37:27
2017-02-22 09:52:56