• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Diyet Sonrası Koruma Nasıl Olmalı?

Diyet Sonrası Koruma Nasıl Olmalı?

Diyet Sonrası Koruma Nasıl Olmalı?   Büyük bir çaba içeren kilo verme sürecinden sonra en büyük sorun sabit kiloyu koruma sorunudur. Bu süreç bizleri biraz zorlar fakat yapılacak şey oldukça basittir. Diyet yaptığımız zamanda nelere dikkat ettiysek onları tekrar etmeliyiz.   Diyetten önceki sürece dönersek zaten yapılacaklar ortaya çıkacaktır. Çoğu diyet sürecindeki insanlar ilk olarak […]

Diyet Sonrası Koruma Nasıl Olmalı?

 

Büyük bir çaba içeren kilo verme sürecinden sonra en büyük sorun sabit kiloyu koruma sorunudur. Bu süreç bizleri biraz zorlar fakat yapılacak şey oldukça basittir. Diyet yaptığımız zamanda nelere dikkat ettiysek onları tekrar etmeliyiz.

 

Diyetten önceki sürece dönersek zaten yapılacaklar ortaya çıkacaktır. Çoğu diyet sürecindeki insanlar ilk olarak karbonhidrat almayı keser ve bunun sonucu olarak kas kaybederler, bu doğru değildir ve sabit kiloyu koruma sürecinde de bu hata yapılmamalıdır.

 

Herkesin yaratılış gereği yapısı farklıdır, kim neden kilo alır, neden aldığı kiloyu veremez bunlar kişinin bedenine göre değişir. Ama bazı temel kurallar vardır günde en az 2 litre su içmek kilo verdikten sonra su içmeye devam edilmelidir. Kahvaltı mutlaka yapılmalı ve karbonhidrat ve protein ağırlıklı olmalıdır.

 

Diyet ve diyet sonrası dönemde ekmek yenilmesi ve hangi türünün yenildiği önemli bir konudur, ekmek sofralarımıza sadece sabah ve öğlen yer almalıdır ve beyaz ekmek yerine esmer ekmek yenilmesi çok daha masum bir seçenektir. Peki, akşam ne yenilmeli ve ekmek yenilmeli mi? Akşam ekmek yenilmemesi daha doğrudur. Akşam yemeği sebze ve protein ağırlıklı olmalıdır, çünkü akşam yenilen yemek daha zor sindirilir. Akşam yemeği uykudan en az 2-3 saat önce yenilmelidir. Akşam yemeğinden sonra başka hiçbir şey yenilmemeli sadece sıvı tüketilmelidir.

 

Diğer kurallardan biri ise şeker alımının olabildiğince azaltılmasıdır ve hatta zamanla tamamen kesilmelidir vücudumuza en büyük zarar veren besinlerden birisi şekerdir. Şeker 7 den 70’e herkesin sevdiği bir yiyecektir. Dünya’nın her yerinde ve kültüründe tatlı yer almaktadır ve kilo almamızı sebep veren bir yiyecektir diyet öncesi ve sonrasında kaçınılması gereken bir besindir.

 

Sabır bu sürecin en önemli kısmıdır bazen kilonuz artabilir veya azalabilir korkulmamalıdır zamanla düzelecektir. Bu süreçte günde en az 30 dakika tempolu yürüyüş veya egzersiz yapılmalıdır. Bu süreçte bol su tüketilmeli ve sıvı gıdalar alınmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Kulak Çınlaması Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavisi - Kadın Gündemi: […] Kulak Çınlaması Nedenleri , Tedavisi Ve Hikayesi […]
2017-04-22 15:59:03
2017-03-03 17:37:27
2017-02-22 09:52:56