• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Daha Uzun Görünmenin Sırları

Daha Uzun Görünmenin Sırları

Şıklık en kaliteli olanı ya da en çok beğenileni giyerek sağlanamaz. Göze hoş görünmek kendini iyi hissetmek isteyen kadınlar öncelikle kendi vücudunu iyi tanımalı ve kendisine en çok yakışanı tercih ederek şıklık yarışına katılmalıdır. Bu noktada önemli olan kadının boyu, kilosu, vücut şekli, ten rengi, saç boyu gibi çeşitli birçok faktörün etkili olduğu unutulmamalıdır. Bu […]

Şıklık en kaliteli olanı ya da en çok beğenileni giyerek sağlanamaz. Göze hoş görünmek kendini iyi hissetmek isteyen kadınlar öncelikle kendi vücudunu iyi tanımalı ve kendisine en çok yakışanı tercih ederek şıklık yarışına katılmalıdır. Bu noktada önemli olan kadının boyu, kilosu, vücut şekli, ten rengi, saç boyu gibi çeşitli birçok faktörün etkili olduğu unutulmamalıdır. Bu konuda yardımcı olmak için faktörler arasından boy ile ilgili olan kısmı seçerek, siz olduğunuzdan uzun görünmek isteyen bayanlara daha uzun görünmenin sırları hakkında bilgi verebiliriz. İşte birkaç başlık altında inceleyebileceğimiz uzun görünmenin püf noktaları…

Daha Uzun Görünme Önerileri

Ayakkabı Seçimi

Uzun boylu görünmek isteyen bayanların ayakkabı tercihleri, bilekten bağlanmayacak ve mümkün olduğunca tenin görünmesine müsaade edecek modeller olmalıdır. Stiletto tarzı ayakkabılar bu durum için uygun görülmektedir. En önemli ayrıntı ise bacakları bir bütünmüş gibi uzun göstermesi için nude yani ten rengine en yakın olan tonlarda seçmek oldukça başarılı sonuç verecektir.

 Renk Seçimi

Kıyafetlerde renk seçimi çok önemlidir. Özellikle uzun görünmek isteyenlerin tek renk kullanarak bir bütünlük algısı oluşturması ve bu şekilde de olduğundan daha uzun görünmesi kolaylaşır.

Desen ve Çizgi Tercihi

Kıyafetler kullanılan desenler ve çizgiler çoğu zaman kişileri olduğundan kilolu, uzun ya da kısa gösterebilir. Uzunluk algısı oluşturmak için kullanılacak desen ve çizgilerin boyuna olacak şekilde kullanılmasına dikkat edildiğinde oluşacak illüzyon oldukça etkili olacaktır.

Model Seçimi

Kıyafetlerde seçim yaparken dikkat edilen bazı ufak detaylar kombin tamamlanınca göz alıcı bir hal alabiliyor. Bu noktada verilebilecek öneri seçimlerinizde yüksek belli modelleri, İspanyol kesim pantolonları, yaka dekoltesi v şeklinde olan bluzların, bacak boyunu kesmeyecek uzunluktaki eteklerin tercih edilmesi gerektiği olacaktır.

Çanta Seçimi

Kısa boylu olan kadınların çanta tercihleri de daha küçük ebatlı modellerden yana olmalıdır. Seçilen küçük çantalar sizi hem daha zarif hem de daha uzun gösterecektir.

Saç Modelleri

Saç modeli vücudun porsiyonunu ön plana çıkaran en önemli ayrıntılardandır. Bu sebeple özelikle kısa boylu olan kadınların saçlarını uzatmaları olduklarından daha da kısa görünmelerine neden olur. Bu noktada izlenecek yol kısa ve yüz şekline de uygun modellerin seçilmesi olmalıdır. Ancak uzun saçı çok seviyor ve kestirmeye kıyamıyorsanız bu noktada da sizin kurtarıcınız tepeden yapabileceğinin bir topuz olacaktır. Bu şekilde boyun daha uzun görünmesi için ufak bir algı oluşturmuş ve amacınıza ulaşmış olacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Kulak Çınlaması Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavisi - Kadın Gündemi: […] Kulak Çınlaması Nedenleri , Tedavisi Ve Hikayesi […]
2017-04-22 15:59:03
2017-03-03 17:37:27
2017-02-22 09:52:56