• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Cilt Bakımı İçin Maya Maskesi

Cilt Bakımı İçin Maya Maskesi

Cilt Bakımı İçin Maya Maskesi   Ciltlerde oluşan her türlü sorunun tedavisi ve bakımı için ev ortamında cilt bakımı için maya maskesi yapmak mümkündür. Maya maskesi ile ciltlerde oluşan siyah noktaları, sarkmaları, güneş ve cilt lekelerini gidermek ve bakımlı bir cilde sahip olmak hayal değildir.  Maya maskelerinin en büyük özelliklerinden birisi ciltteki yağ oranını dengelediği […]

Cilt Bakımı İçin Maya Maskesi

 

Ciltlerde oluşan her türlü sorunun tedavisi ve bakımı için ev ortamında cilt bakımı için maya maskesi yapmak mümkündür. Maya maskesi ile ciltlerde oluşan siyah noktaları, sarkmaları, güneş ve cilt lekelerini gidermek ve bakımlı bir cilde sahip olmak hayal değildir.  Maya maskelerinin en büyük özelliklerinden birisi ciltteki yağ oranını dengelediği için oluşacak siyah noktaların oluşumlarını geciktirmektedir. Ayrıca yüze canlılık ve dinçlik verdikleri içinde cildin görünümü oldukça taze bir görünüm olacak ve bu da ayna karşısına geçen kişileri mutlu edecektir.

 

Maya maskeleri ev ortamında yapılabilen bir cilt bakım araçlarıdır. Basit bir yöntem ile maya maskesi yaparak cilt bakımları ev ortamında yapılabilmektedir. Maya maskesi yapmak için gerekli olanlar 1 çay kaşığı toz maya ve bir miktar sudur. Öncelikle yeteri miktarda su ile maya krem kıvamına gelene kadar karıştırılır. Krem kıvamına geldikten sonra yüze sürülür ve yaklaşık 20 dakika kadar yüzde bekletilir. 20 dakika geçtikten sonra ılık su ile ovalayıp durulanmalıdır. Durulama işlemi bittikten sonra yüz cildinde bir yumuşaklık ve esneklik hissedilecektir. Durulama işi bittikten sonra ıslak bir mendille yüz silindiğinde ciltteki siyah noktaların çıktığı görülecektir. Normal şartlarda el ile sıkmayla çıkan siyah noktalar maya maskesi uygulaması sonrası ıslak bir mendille silindiğinde rahatlıkla çıkmaktadır.

 

Ciltteki lekeler için maya maskesi kullanımı bu sorunu gidermektedir. Bunun için bir çay kaşığı kadar yaş maya ile yeterli miktarda süt gereklidir. Maya ile süt maya krem olana kadar karıştırılır. Krem kıvamına geldikten sonra yüze sürülür ve 20 dakika kadar beklenir. Süre sonunda yüz durulanır. Sütteki ve mayadaki etken maddeler nedeni ile hasar görmüş hücreler canlanacağından ve hücre çoğalması hızlanacağından yüze canlılık ve estetik bir görünüm kazandırmaktadır. Limon suyu ve yaş maya karşımı ile de cildin toplanması oluşan sarkmaların önüne geçilmesi sağlanmaktadır. Sayılan tüm bu yöntemler ile bakımlı ve sağlıklı ciltler elde etmek hayal değildir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Kulak Çınlaması Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavisi - Kadın Gündemi: […] Kulak Çınlaması Nedenleri , Tedavisi Ve Hikayesi […]
2017-04-22 15:59:03
2017-03-03 17:37:27
2017-02-22 09:52:56