• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Cam Balkon Kullanmanın Avantajları

Cam Balkon Kullanmanın Avantajları

İnsanların evlerinde bulunan terasları ve balkonları dört mevsim kullanma istekleri, evlerindeki alanlara ekstra alan katma talepleri son yıllarda cam balkon taleplerini bir hayli arttırmıştır. Kalitesine, üretim şekillerine göre değişiklik gösteren cam balkon fiyatları gün geçtikçe daha ulaşılabilir olduğu için biz de sizler için cam balkon kullanmanın avantajları nelerdir konusunu paylaşmaya ve kararsız kaldıysanız bu konuda […]

İnsanların evlerinde bulunan terasları ve balkonları dört mevsim kullanma istekleri, evlerindeki alanlara ekstra alan katma talepleri son yıllarda cam balkon taleplerini bir hayli arttırmıştır. Kalitesine, üretim şekillerine göre değişiklik gösteren cam balkon fiyatları gün geçtikçe daha ulaşılabilir olduğu için biz de sizler için cam balkon kullanmanın avantajları nelerdir konusunu paylaşmaya ve kararsız kaldıysanız bu konuda yardımcı olmaya karar verdik.

İkinci Yaşam Alanı

Balkonlar ve teraslar insanların beton yığınlarından bir an olsun uzaklaşmalarına ön ayak olsalar da mevsim şartları nedeniyle özellikle kış aylarında aktif bir şekilde kullanılamıyor. Fakat cam balkon uygulaması sayesinde dört mevsim aktif bir şekilde kullanılmaya devam eden alanlar dekorasyon tercihinize göre 1 oturma odanızın 2 oturma odası olmasına, sahip olduğunuz 1 yatak odasının 2 adet olmasına olanak sağlamaktadır. Bu sayede cam balkon tercih ederek evinizde ikinci bir yaşam alanı oluşturmuş oluyorsunuz. Evlerin günümüzdeki mimarileri nedeniyle çekirdek ailelere dahi küçük geliyor olması bu alanların aktif bir şekilde kullanılıyor olması sayesinde ortadan kalkmaktadır.

Kesintisiz Manzara Keyfi

Günümüz şartlarında gerek iş ortamında gerek ev ortamında manzaramız artık beton yığınlarıdır. Özellikle kış aylarında balkona, terasa çıkıp manzara izleyemeyecek olduğunuza göre bunun bir çözümü olmalı. İşte tam bu noktada cam balkon teknolojisi devreye giriyor. Özellikle alt tarafta herhangi bir profil uygulaması yapılmadığında ve güncel uygulama teknikleri sayesinde herhangi bir dirsek sistemi kullanılmadığı sürece kesintisiz cam uygulaması sayesinde manzaradan ödün vermeden farklı bir alan oluşturmanıza olanak sağlamaktadır.

İçerisi Gözükmüyor

Aile yaşantımızın en önemli geleneklerinden birisi içeride yapılanların, sadece oturuluyor olsa dahi dışarıdan takip edilebilmesinin, izlenebilmesinin önlenmesidir. Cam balkon teknolojisinde kullanılan filmli camlar sayesinde dışarısı içeriden net bir şekilde gözleniyorken dışarıdan içerisinin gözükmesi mümkün olmuyor. Bu sayede dışarıdan beni görürler mi, oturup kalkarken dikkat etmeliyim, ne yemek yediğimiz belli olmasın gibi düşüncelerden de ister istemez sıyrılmış oluyorsunuz.

İzolasyona Destek ve Yakıt Tasarrufu

Direkt olarak açık bir balkonun yanında olan odanın ısıtılması ne yapılırsa yapılsın yoğun kış aylarında zor olabiliyor. Hal böyle olunca yakıt masrafı da ister istemez yükseliyor. Fakat odanın hemen yanında yer alan balkonun cam balkon sistemi kullanılarak izole edilmesi soğuğun direkt olarak etki etmesinin önüne geçmektedir. Hal böyle olunca daha düşük ısınma maliyeti ortaya çıkmakta ve cam balkon teknolojisi ister istemez insanların ev ekonomisine de faydalı bir hal almaktadır.

Temiz Bir Alan

Balkon ve terasın açık olması durumunda sürekli olarak tozlanması ve kirlenmesi normaldir. Ne kadar sık yıkarsanız yıkayın, sürekli elinizde bez oradan oraya koştursanız da istediğiniz gibi temizliği elde etmeniz mümkün değildir. Fakat izolasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş cam balkon uygulaması gerek teraslarda gerek balkonlarda kirden ve tozdan arındırılmış temiz bir alana sahip olmanızın önünü açmaktadır. Bu sayede özellikle temizlik konusunda titiz olan kadınlar tarafından cam balkon teknolojisi fazlasıyla rağbet görmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Kulak Çınlaması Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavisi - Kadın Gündemi: […] Kulak Çınlaması Nedenleri , Tedavisi Ve Hikayesi […]
2017-04-22 15:59:03
2017-03-03 17:37:27
2017-02-22 09:52:56