• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Anında Diş Beyazlatma Yöntemleri

Anında Diş Beyazlatma Yöntemleri

Dişlerimiz yediğimiz yemek artıklarının yeterince temizlenememesi sonucunda, sigara ve alkol kullanımında, çay ve kahve tüketiminin aşırı olmasından dolayı zarar görür ve sararır. Herkes dişlerinin inci gibi parlamasını ister. Bu yüzden evde kolaylıkla dişlerinizin beyazlamasını sağlayacak yöntemler bulunmaktadır. Öncelikle yapmanız gereken ağız ve diş sağlığınız için her sabah kalkınca ve her gece yatarken dişlerinizi fırçalamanız gerekmektedir. […]

Dişlerimiz yediğimiz yemek artıklarının yeterince temizlenememesi sonucunda, sigara ve alkol kullanımında, çay ve kahve tüketiminin aşırı olmasından dolayı zarar görür ve sararır. Herkes dişlerinin inci gibi parlamasını ister. Bu yüzden evde kolaylıkla dişlerinizin beyazlamasını sağlayacak yöntemler bulunmaktadır. Öncelikle yapmanız gereken ağız ve diş sağlığınız için her sabah kalkınca ve her gece yatarken dişlerinizi fırçalamanız gerekmektedir. Dişlerinizin arasına kaçan yemek artıklarını temizlemek için diş ipi kullanmalısınız. Dişlerinize önem verip plak oluşumunu ve çürümeyi engelleyebilirsiniz. Dişler insan sağlığının en önemli unsurlarıdır. Hassas bir yapıya sahip oldukları için diş ve ağız bakımı da hassasiyet gerektirir. Diş beyazlatmak için marketlerde bir çok kimyasal ürün bulunmaktadır. Kimyasal ürünler yerine tamamen doğal yollardan evde dişlerimizi beyazlatabiliriz.

Şimdi evde diş beyazlatmak için kullanabileceğimiz ürünlere gelelim.

LİMON VE KARBONAT

Diş beyazlatmak için kullanabileceğimiz limon ve karbonat karışımı dişteki plağı temizler ve beyazlamasına yardımcı olur. Yapmamız gereken ise bir çay kaşığı karbonatın içine limonu sıkıyoruz. Daha sonra karbonat iyice kabarana denk karıştırıyoruz. Daha sonra temiz bir diş fırçasıyla dişimize uyguluyoruz. Bu yöntem asidik özellik taşıdığı için haftada 1-2 defa uygulanması yeterlidir.

SOFRA TUZU

Evde kullandığımız sofra tuzunun da dişlerde renk açma etkisi vardır. Bu yüzden dişleri beyazlatmada kullanılmaktadır. Yapmamız gereken ıslattığımız diş fırçasını tuza batırıp dişlerimizi fırçalamaktır. Bu yöntemle diş renginiz bir ton açılır.

KARBONAT,TUZ VE SİRKE ÜÇLÜSÜ

Karbonat ve tuzun diş beyazlatma üzerinde etkisi olduğu bilinir. Bunun yanında elma sirkesininde diş minesi üzerindeki sarı lekeleri temizlediği ispatlanmıştır. Önce sarı lekeleri temizler sonra dişi beyazlatır. Bu üç madde bir araya gelerek dişin beyazlamasını sağlar. Muhteşem üçlü olarakta bilinir. Yapmamız gereken 3 maddeyi de küçük bir kapta karıştırıp temiz bir diş fırçasıyla dişe uygulamaktır.

KARBONAT,TARÇIN VE ADAÇAYI

Bu üç madde bir araya gelerek dişlerin hem beyazlamasını sağlar hem de ferahlamasını sağlar. Beyazlatma görevini karbonat sağlar. Ağız içindeki bakterilerin öldürülmesini ve ağzı temizlemeyi de tarçın ve adaçayı sağlar. Yapmamız gereken dişlerimizi fırçaladıktan sonra havanda dövülen adaçayına 1 çay kaşığı karbonat ve tarçın eklemektir.Daha sonra bu karışımı dişlerinize uygulayın.

ÇİLEK

Diş beyazlatmada bir diğer faktörde çilektir. Çileğin çok tüketilmesi sayesinde plak oluşumu azalır ve dişler beyazlamaya başlar. Aynı zamanda çileği çatalın arkasıyla ezerek püre haline getirin ve dişlerinize fırça yardımıyla uygulayın. Bu sayede bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

MUZ KABUĞU

Bu yöntemi denemeyen yoktur galiba. Potasyum manganez ve magnezyum yönünden zengin olan muz kabuğu diş beyazlatma da çok kullanılmıştır. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra muz kabuğuyla dişlerinizi ovun daha sonra dişlerinizi muz kabuğundan arındırın.

GLİSERİN

Anti bakteriyel özelliği olan gliserin diş beyazlatmada da kullanılır. Ağız içerisindeki mikropları öldürür ve dişlerin beyazlamasını sağlar. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra birkaç damla gliserini dişlerinize uygulayıp beyazlamasına katkı sağlamış olursunuz.

DEFNE YAPRAĞI VE PORTAKAL

İçerisinde bolca C vitamini olan portakal dişleri beyazlatırken Defneyaprağı ise mikropları öldürür. Yapmamız gereken defneyapraklarını un haline getirip daha sonra rendelediğimiz portakal kabuğuyla karıştırıyoruz ve dişimize uyguluyoruz. Sonuç ise gerçekten anında bembeyaz dişler.

Sonuç olarak, marketlerdeki kimyasal birçok ürüne para vermeden evde pratik olarak diş beyazlatabiliriz. Yukarıda diş beyazlatmada kullanılan yöntemlerdeki malzemeler evde elimizin altında bulunan malzemelerdir. Bu yöntemlerden herhangi birini seçerek uygulayabilirsiniz. Kısa sürede dişlerinizin beyazladığına şahit olacaksınız. Dişleriniz beyazlayacak gülüşünüz parlayacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Kulak Çınlaması Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavisi - Kadın Gündemi: […] Kulak Çınlaması Nedenleri , Tedavisi Ve Hikayesi […]
2017-04-22 15:59:03
2017-03-03 17:37:27
2017-02-22 09:52:56